Wrocławski Uniwersytet i jego skarby

Wyjazdy integracyjne Wrocław

Jest jedną z tych atrakcji, których w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska nie można pominąć. Uniwersytet Wrocławski jest przecież miejscem wyjątkowo ważnym zarówno z punktu widzenia historii, jak i architektury. Imponujący gmach główny zachwyca swymi dekoracjami i pięknymi wnętrzami, jest też jednym z najciekawszych budynków, jakimi może się pochwalić Wrocław.

Dlaczego turyści tak chętnie poświęcają mu swój czas?

Uniwersytet Wrocławski to miejsce, które może się pochwalić ciekawą historią. Budynek ten służył pierwotnie jezuitom, którzy prowadzili we Wrocławiu własną akademię. Do dziś jest to jeden z najpiękniejszych gmachów w mieście oraz jedno z najwspanialszych dzieł sztuki barokowej w Polsce. Uniwersytet Wrocławski może się pochwalić i wspaniałą elewacją, i niezwykłymi wnętrzami, które swym wyglądem na każdym mogą zrobić ogromne wrażenie. Piękna klatka schodowa ozdobiona została freskami Schefflera, którym w pewnością warto przyjrzeć się dokładniej.

Wyjazdy integracyjne Wrocław
Wyjazdy integracyjne Wrocław

Wspaniałym wnętrzem, którego w czasie wycieczki po mieście nie można pominąć, jest też słynna Aula Leopoldyńska. Od lat cieszy się ona mianem jednego z najpiękniejszych wnętrz świeckich na ziemiach polskich, a jej barokowy wystrój wprawia w zachwyt wszystkich zwiedzających. Nie brak tu pięknych rzeźb i obrazów, które poświęcone są takim tematom, jak Habsburgowie i ich osiągnięcia, śląska tradycja oraz mądrość czy pobożność. Kolejnym pomieszczeniem, jakim może się tu pochwalić Uniwersytet Wrocław, jest piękne Oratorium Marianum. Od 1811 roku służy on jako sala koncertowa, a świetna akustyka jest bez wątpienia jego ogromnym walorem.

Do gmachu uniwersyteckiego przylega kolejna perełka barokowej architektury. To kościół Najświętszego Imienia Jezus, który powstał jako integralna część wrocławskiej akademii. W jego wnętrzu można ujrzeć m. in. kopię „Piety” Michała Anioła oraz wspaniałymi malowidłami, które zdobią ściany tej niezwykłej świątyni. Podsumowując Uniwersytet Wrocławski to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Wrocławiu, Jego wnętrza są jedyne w sowim rodzaju, nie można tego przegapić. Wszyscy, którzy będą zwiedzać Wrocław, na pewno nie pożałują wizyty w tym pięknym i historycznym miejscu.