Wrocław i jego zabytki: Ratusz

Wycieczki szkolne Wrocław

Jest jedną z najpiękniejszych siedzib władz miejskich w Polsce oraz jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków, jakimi może się pochwalić Wrocław. To przy tym gmachu gromadzą się wszyscy turyści odwiedzający stolice Dolnego Śląska, to jego wnętrza przyciągają uwagę wielu miłośników sztuki. Ratusz wrocławski, bo o nim mowa, jest wspaniałą ozdoba rynku oraz gmachem, obok którego nie można przejść obojętnie. Dlaczego warto poświęcić tej budowli nieco więcej czasu podczas swej wycieczki po mieście?

Historia powstania ratusza

Ratusz we Wrocławiu zaczęto wznosić już w XVI/XV wieku. Choć z czasem gmach ten zmieniał swój wygląd, do dziś urzeka on swym historycznym charakterem. Jest on jedną z najwspanialszych siedzib władz miejskich w Europie oraz wyjątkowym połączeniem stylu gotyckiego i renesansowego w architekturze. Ratusz ten może się pochwalić wspaniałą fasadą z pięknym zegarem z XVI stulecia oraz ciekawymi rzeźbami, które przedstawiają sceny z życia codziennego dawnych mieszkańców miasta.

Wycieczki szkolne Wrocław
Wycieczki szkolne Wrocław

Jedno z najciekawszych przedstawień znajduje się przy wejściu do „Piwnicy Świdnickiej” – najstarszej w mieście restauracji, której początki sięgają XIII wieku. Ratusz ten jest jednocześnie bardzo ważną placówką muzealną, która przyciąga zwiedzających wspaniałymi wnętrzami. Warto zatem w czasie wycieczki po mieście znaleźć nieco czasu na wizytę w tak ciekawym miejscu, jakim jest Muzeum Sztuki Mieszczańskiej.

Wrocław to piękne miasto, a jego zabytki są unikalnymi dziełami dawnej architektury. Warto przyjrzeć się im dokładniej, warto też poszerzyć swą wiedzę na ich temat. Kto w czasie wycieczki po stolicy Dolnego Śląska postanowi zwiedzić tutejszy ratusz, ten z pewnością na brak mocnych wrażeń nie będzie mógł narzekać. To wyjątkowy zabytek, który ma ogromną wartość artystyczną oraz historyczną, a jego piękna elewacja stanowi jego najwspanialszą wizytówkę.
Wiadomo, że każda wycieczka do Wrocławia nie może się obejść bez wizyty na wrocławskim rynku. W zasadzie miejsce to odwiedza najwięcej turystów przyjeżdżających w ogóle na Dolny Śląsk. To miejsce klimatyczne ze wspaniałą historią, które warto odwiedzić i poczuć.